KONST / Litografier / Färglitografi 14456323
*
nr 1445 6323
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Balett. Signerad, numrerad 272/370. Färglitografi, bildmått: 46x40, yttermått inklusive ram: 66x58 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 19:40:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 16:01:11
1
100 kr
31/1 00:38:20
2
150 kr
31/1 13:55:45
3
Vinnande bud
31/1 19:15:14
4
400 kr
31/1 19:15:14
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balett färglitografi gerda åkesson grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
*
Gerda Ã…kesson
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Läs om budbetjänten
nr 1445 6323
Gerda Ã…kesson
(1909-1992), Sverige
Balett. Signerad, numrerad 272/370. Färglitografi, bildmått: 46x40, yttermått inklusive ram: 66x58 cm
Gerda Åkesson, svensk målare född 1909, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 16:01:11 | 1 | 100 kr |
31/1 00:38:20 | 2 | 150 kr |
31/1 13:55:45 | 3 | Vinnande bud |
31/1 19:15:14 | 4 | 400 kr |
31/1 19:15:14 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: balett färglitografi gerda åkesson grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49